Na prvý pohľad sa môže zdať, že čiernobiela digitálna tlač nemá veľké opodstatnenie. Omnoho rozšírenejšie sú farebné tlačiarne. A je to prirodzené. Každý máme radšej farebné dokumenty, knihy, katalógy, vizitky a mnohé iné.

Ale sú tlačoviny kde je vhodná len čierna farba. A tu nastáva výrazná zmena oproti farebnej tlačiarni. Náklady sú nižšie a cena pre zákazníka lepšia.

V dnešnej dobe nie je trend tlačiť vysoký náklad. Vydavateľstvá, školy, univerzity či firmy tlačia radšej po častiach. Majú naraz menšie výdavky a zároveň nemajú zbytočný prebytok tlačoviny. Z tohto dôvodu sa v mnohých prípadoch stáva, že ofsetová technológia nie je potrebná.

Ak však chcete, aby vaša tlačovina vyzerala kvalitne a bez kompromisov, tak pre Vás máme dobrú správu. Canon varioPRINT 110 tlačí na médiá od klasických kancelárskych papierov s hmotnosťou 80gsm až po natierané papiere s hmotnosťou 300gsm (kartón). Teplota fixácie tonera v papieri sa výrazne líši od konkurencie. Negatívne zmeny v štruktúre papiera pri našich 90°C sú omnoho menšie ako pri klasických 170°C – 190°C (najmä je redukované vlnenie papiera).

Týmto vás zároveň pozývame k nám na kávu. Prineste si  so sebou vlastné tlačové podklady v PDF a urobíme vám skúšobné výtlačky. Sami zhodnoťte, či vieme byť pre Vás užitoční.